Google Adwords, belirli ülke, şehir, dil, cihaz ayarlaması yaptırabilen ve farklı reklam modelleriyle markaların vazgeçilmez dijital pazarlama kanallarındandır. Hızlıca müşteri kazanmak, marka bilirliği isteyen kişilerin ilk başvurduğu pazarlama stratejisi olarak söylenebilir.
Arama Ağı Reklamları – Mobil Arama
Mobil arama reklamları sadece telefon üzerinden aranmak isteyen kişiler için oluşturulan reklam modelidir. Arama ağı reklamları içinde bulunur fakat sadece mobil odaklıdır ve desktop üzerinde arayan kişilere görünmez.
Arama Ağı Reklamları
Google üzerinden arama yapıldığında ilk sırada çıkan [reklam] yazılı sonuçlardır. Teklif usulü çalışan reklam modeli kim daha çok 1 tıklama için para veriyorsa ön plana onu almaktadır. Burada önemli olan müşteri getirecek anahtar kelimeler belirlenerek yapılacak optimizasyon işlemler sonrası 1 tıklama için verilen fiyatı düşürmektir.
Görüntülü Reklamlar – Anahtar Kelime Hedefleme
Belirli anahtar kelimeler belirlenerek bu anahtar kelimelerin geçtiği her sayfada görse reklamlarımız teklife göre daha az veya çok görünecektir.
Görüntülü Reklamlar – Anahtar Kelime Hedefleme
Belirli anahtar kelimeler belirlenerek bu anahtar kelimelerin geçtiği her sayfada görse reklamlarımız teklife göre daha az veya çok görünecektir.
Görüntülü Reklamlar – Yerleşim Hedefleme
Sadece bizim belirlediğimiz sitelerde görsel reklam gösterebildiğimiz reklam modelidir. Sadece www.siteadresi.com sitesinde benim reklamım gösterilsin diye seçim yapabiliyoruz.
Görüntülü Reklamlar – Konu Hedefleme
Google tarafından belirli konularda siteleri belirli bir kitleye koymuştur. Tek tek site seçmek yerine uygun bir konu varsa oradan ilgili konuyu seçiyoruz böylece sadece o konuya ait sitelerde reklamlarımız gösteriliyor.
Görüntülü Reklamlar – Demografik Hedefleme
Görsel reklamlarımız sadece belirli bir hedef kitleyi kapsıyorsa cinsiyet, yaş veya ebeveynlik durumu buna göre seçim yapabiliyor ve reklamlarımıza sadece o kriterlere uygun kişilere gösterebiliyoruz.
Yeniden Pazarlama – Remarketing
Remarketing (Yeniden Pazarlama) sitemize gelen kullanıcılara tekrar reklamlarımızı göstermek modeli olarak nitelendirebiliriz. Burada dikkat edilmesi gereken konu kullanıcılara ne zaman ve nasıl bir görsel reklamla çıkıp kullanıcıyı bizden hizmet almasını sağlamak.
Ürün Listeleme – Alışveriş Reklamları
Ürün listeleme (Alışveriş) reklamları Google üzerinde anahtar kelime ile arama yapan kişilere gösterilen reklam modelidir. Genel olarak e-ticaret siteleri kullanmaktadır.
Ürün Listeleme – Alışveriş Reklamları
Ürün listeleme(Alışveriş) reklamları Google üzerinde anahtar kelime ile arama yapan kişilere gösterilen reklam modelidir. Genel olarak E-ticaret siteleri kullanmaktadır.
Gmail Reklamları
Gmail kullanıcılara çıkan reklam modelidir. Burada yapılacak reklam uygun zamanda kullanıcın karşısına çıkmaktır.
Video Reklamlar
Youtube üzerinde bir video izlemek için girdiğinizde video öncesinde çıkan veya video ortasında çıkan reklam modelidir.
Video Reklamlar – Banner
Video reklamları izlerken hemen video önünde veya video yanında görsel reklamların çıkmasıdır.
 
adwords - medyaatak
ADWORDS (2)
adwords1
aa